החלפת צילינדר רב-בריח בדלת פלדלת

מנעולן » החלפת צילינדר רב-בריח בדלת פלדלת

חלפת התקנת צילינדר רב בריח בדלת פלדלת.

החלפת צילינדר בדלת רב בריח היא פעולה הנדרשת כל כמה שנים, אם ביוזמתנו, כיוון שרצינו לשדרג את המיגון בביתנו או כתוצאה מבלאי של הצילינדר אשר נתקע או החל לזייף בפעולתו. חשוב להבין כי הצילינדר אותו אנו מחליפים הוא רק חלק אחד מתוך מכלול נעילה שלם. הצילינדר אחראי על סיבובו של גלגל השיניים במנגנון הרב בריחי ובעקבותיו, הוצאת או הכנסת הבריחים.

הסיבות העיקריות להחלפת צילינדר בדלת רב בריח הן:

– קלקול של הצילינדר – קושי בסיבוב המפתח בצד אחד או בשני הצדדים של הצילינדר , הצילינדר מסתובב על "ריק", נזק שנגרם לצילינדר במכוון כמו חפץ שהוכנס פנימה, או דבק ועוד.
– רצון לבצע החלפת צילינדר רב בריח י מטעמי ביטחון – כניסה לדירה לחדשה, שידרוג של רמת הצילינדר, פריצה לבית, גניבה או אובדן של המפתחות וכו'.

נקודות חשובות בהחלפת צילינדר בדלת רב בריח 

כאשר אנו מגיעים לבחור את הצילינדר המתאים לנו מתוך המגוון הקיים היום בשוק המנעולים, ישנן 2 נקודות חשובות אליהם אנו צריכים לשים לב:

1. איכות הייצור של הצילינדר

2. רמת המיגון של הצילינדר

את הפירוט לשני הנתונים הללו צריך וחייב לתת לכם המנעולן הנמצא אצלכם.

 החלפת צילינדר בדלת רב בריח –  ההבדלים:

1. החברה – כמו בכל תחום, ישנן חברות מובילות בשוק וכאלה  שפחות. רשת האיטרנט מעניקה לנו היום את האפשרות לדעת :מי החברה, מה הוותק של החברה בשוק? במה היא מתמחה? האם היא מייצרת את הצילינדר בישראל או מייבאת את מוצריה מחו"ל? האם היא מומחית בתחום המנעולים? האם היא ממציאה פטנטים חדשים בתחום? האם הפריסה של החברה היא ארצית או בין לאומית? נתונים אלה מאפשרים לנו לקבל רקע כללי אודות החברה המייצרת את הצילינדר  "העומד להגן על דלת הכניסה לביתנו", ועומדת לייצר לנו צילינדר רב בריח י האמור לשרת אותנו נאמנה בפעולתו היומיומית.
2. סוג הצילינדר– קיימים היום מספר דגמים מובילים של צילינדרים האמורים לספק את אותם תכונות מוצר. אמנה אותם פה:
א. החומרים מהם מיוצר הצילינדר – ככל שהחומר ממנו מיוצר הצילינדר איכותי יותר, כך הוא יקשה על פריצתו. מניסיון אישי בשטח, ישנם צילינדרים אשר קידוחם בפועל לוקח פי 3 זמן מצילינדרים אחרים !!!!
ב. הפין המורכב בתוך הצילינדר
– מספר הפינים הקיימים בצילינדר – יותר פינים = זמן פריצה ארוך יותר.
– החומרים מהם עשוי הפין – פין המיוצר מחומר "נגד קידוח" = זמן פריצה ארוך יותר
– פעולת הפין – ישנם סוגים שונים של פינים, אשר בהכנסת המפתח לצילינדר, "זזים" בצורות שונות. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת יותר = זמן פריצה ארוך יותר
ג. המפתח – ישנם סוגים שונים של מפתחות, המתאימים כל אחד לסוג הצילינדר אליו הוא שייך. ככל שגלם המפתח מורכב יותר = קושי רב יותר בהעתקת המפתח והפריצה לבית.
3. אחריות לצילינדר– כמה שנות אחריות יש למוצר אותו אני ארכוש? מעניק לנו מושג כמה החברה מאמינה באיכות המוצר שלה.
4מחיר הצילינדר– מחיר הצילינדר עומד ביחס ישר לאיכותו. ככל שהצילינדר איכותי יותר, כך מחירו יהיה גבוה יותר.

יתרונכם הוא שההפרשים בין צילינדר זול לאיכותי וטוב נעים במאות שקלים. לכן, חישבו היטב אם חסכון של כמה מאות שקלים עומד מעל מיגון איכותי לדלת הכניסה לביתכם. 

רוצים לבצע החלפת צילינדר בדלת רב בריח ית לבדכם ? להלן הדרכה:

לצורך הדוגמא, נצא מנקודת הנחה כי הצילינדר הקיים בדלת עובד כהלכה וכל מכלול הנעילה עובד כהלכה. ברצונכם להחליף צילינדר מטעמי ביטחון, נניח מכיוון שנכנסתם לדירה או משרד חדשים ואינכם רוצים שלדיירים הקודמים יהיו את מפתחות דלת הכניסה.

כלי העבודה הדרושים להחלפת צילינדר

יש צורך בשלושה כלים בלבד:
1. מפתח אלן מספר 3. משמש לפרוק רב הידיות מדלתות פלדלת.
2. מברג ראש שטוח בינוני גדול . משמש לפרוק האומים היושבים על פלטות המתכת המסתירות את המנגנון בדלתות פלדלת.
3. בוקסה או בוקסה חלולה 11-13 מ"מ בדרך כלל. להסרת הפלטות המגינות על הצילינדר בחלק מדלתות פלדלת.
4. מברג פיליפס להוצאת הבורג המקבע את הצילנדר למנגנון הנמצא בפרופיל הדלת.

פעולת החלפת צילינדר

חשוב מאוד לעבוד בצורה מסודרת, להניח את החלקים שפרקנו ליד הברגים שלהם ולזכור את סדר הפירוק שלהם. מאוד נח פשוט לשים חלק אחרי חלק על הרצפה כדי לזכור את סדר הפירוק שלהם.
1. בשלב הראשון נפרק את הידיות ממקומן. ניקח את מפתח האלן ונשחרר את הבורג הממוקם על החלק העגול בדר"כ, המחבר את הידית הנמצאת בתוך הבית לדלת. אין צורך להוציא את הבורג ממקומו אלא לשחררו עד שהידית יוצאת בקלות. לידיות מרובעות יש צורך להוציא את מכסה הידית ולפתוח את הבורג הממוקם בתוכו. נוציא את הידיות ונניח אותן בצד.

2. בשלב השני נפרק את הפלטות ממקומן. לפלטה על דלתות פלדלת הממוקמת בתוך הבית יש בין 3-6 אומים בעלי כיסוי הנפתחים בעזרת מברג שטוח. אומים אלה מחוברים להברגות ארוכות המתברגות אל הפלטה החיצונית. לעיתים יקרה מצב שהאומים יצאו עם ההברגות האלה. לא לדאוג. נחבר אותם אחכ אל הפלטה החיצונית חזרה. כשסיימנו לשחרר את האומים נניח אותם בצד ביחד עם הפלטה הפנימית. לאחר מכן נשלוף את הפלטה החיצונית אשר אליה מחוברות ההברגות הארוכות. שימו לב כי ההברגות מחוברות כהלכה לפלטה החיצונית, כדי שלא ייפלו לכם. נניח את הפלטה החיצונית על הרצפה.

3. ברב דלתות הפלדלת ישנם מגני צילינדר המכסים את חלקו החיצוני של הצילינדר או פלטות המקבעות את הצילינדר למקומו. אלה נפתחים על ידי 2 אומים מחלקה הפנימי של הדלת בצד של הבית. פרקו את שני האומים והסירו את הפלטות ומגיני הצילינדר.

4. כעת מה שנותר לעשות הוא לשחרר את הבורג המקבע את הצילינדר למנגנון הממוקם בפרופיל של הדלת על גבי המנגנון. שימו לב כי אתם משחררים את הבורג הנכון, כיוון שיש שם עוד 3 ברגים המקבעים את המנגנון לדלת ולעצמו. ההבדל ביניהם הוא שבורג זה ארוך מאוד וממוקם מול תחתית הצילינדר.

5. שילפו את הצילנדר החוצה.

6. שימו לב כי הצילינדר החדש שרכשתם זהה באורכו לצילינדר הקיים וכי הגלגלים שלהם זהים,  גלגל שיניים או לשון, וממוקמים באותו המקום על גבי הצילינדר.
אני ממליץ להתייעץ עם מנעולן מקצועי לגבי סוג הצילינדר החדש אותו אתם רוצים להתקין. ישנם חידושים כל הזמן ולעיתים הבדל של עשרות שקלים מעניק לנו צילינדר איכותי הרבה יותר, וקשה יותר לפריצה. מגוון צילינדרים איכותיים מופיעים אצלנו באתר

7. הרכיבו את הצילינדר החדש, אך בטרם קיבעתם אותו, בידקו אם הוא מניע את הבריחים החוצה ופנימה. כנל למיקום המפתח. שימו לב כי התקנתם את הצילינדר כשהמפתח יכול להיכנס ולצאת מהמנעול ולנעול את הבריחים.

בהצלחה!!!

 

ניתקלתם בבעיה? רוצים להתייעץ?

צרו עימי קשר 24/7 

לחץ לחיוג: 077-7170100