טיפים קטנים למיגון הבית

מנעולן » טיפים קטנים למיגון הבית

מיגון הבית

שלום לכם.

מאמר זה עוסק במיגון הבית שלנו.
הכלל הראשון במיגון הבית הוא: הרתעה הרתעה הרתעה !!!!
ככל שלגנב ידלקו יותר נורות אדומות שהוא ניצב מול ביתכם, כך הסיכוי שהוא יעבור לבית הבא נעשה גדול יותר.

נחלק את כלל הבתים לשניים: בתים פרטיים ודירות.

בתים פרטיים:
בכדי למגן את הבית כהלכה יש להכיר היטב את שטח הבית. עשו סיור וחלקו את השטח לשני מעגלים:

1. היקף שטחו של המגרש – המיגון הטבעי הראשון הוא גדר אשר תקיף את כל הבית. ככל שהגדר תהיה גבוהה יותר, כך יוכלו לראות עוברי האורח או הגנבים לצורך העניין פחות. כשהגנב לא יודע לקראת מה הוא מגיע, הסיכון שלו גדול יותר. נורה אדומה! שימו לב כי לגדר אין פתחים דרכם אפשר לעבור בקלות אל הבית. אם יש, סגרו אותם.
לגדר יש נקודות תורפה. הראשונה היא שער הולכי הרגל. ככל שנעילת השער תהיה מסיבית יותר, כך הדבר יקשה על הגנב. נורה אדומה! השניה היא שער החניה. הכלל פה הוא זהה. ככל שהשער יהיה מסיבי ופחות ניתן לפריצה, הרמה או הזזה, כך הדבר יקשה על הגנב. נורה אדומה!
אל תזלזלו באבזרים פשוטים כמו שלט "זהירות כלב בחצר" מהווה מכשול לגנב. נורה אדומה!

2. היקף הבית. עשו סיור מסביב לבית עצמו. חלונות לא מסורגים. דלתות רעועות. פתחים שונים. שימו לב גם לקומה השניה במידה ואפשרי להגיע אליה דרך גג קטן או מסלעה או עץ קרוב לבית.
* אל תשאירו מחסן פתוח בתוכו סולם וכלי עבודה או סולם בחוץ. אתם פשוט עוזרים לגנבים בעבודתם ומספקים להם כלי עבודה.
כל פתח אשר ניתן לפרוץ אליו בקלות יש לטפל בו בהקדם.
סורגים על החלונות – יש לבדוק אם הם תקינים ומחוזקים היטב בכמה שיותר נקודות אל הקיר. בבית שגרתי בו לפני מספר שנים תלשו את הסורגים מהמקום בעזרת לום ונכנסו הביתה. בסורגי מנעול יש לבדוק את המנעולים ותקינותם.
המנעולים על גבי הדלתות ואת הדלתות עצמן. דלתות רעועות תקנו או החליפו. מנעולים קלים לפריצה או לא תקינים החליפו. בכלל, אם נכנסתם לבית חדש בו גרו דיירים לפניכם, אינכם יכולים לדעת אצל מי נמצאים מפתחות הבית שלכם. החליפו את המנעולים וקבלו שקט נפשי. התייעצו עם מנעולן לגבי החלפת המנעולים ושיטות מיגון נוספות.

3. אביזרי הרתעה נלווים:
א. אזעקה.
ב. מצלמות או אפילו מצלמות דמה.
ג. אינטרקום עם או בלי טלויזיה.
ה. שלט "זהירות כלב נושך"
ד. כל דבר יצירתי אחר אשר עולה על רוחכם.

 

דירות:
לדירות, בחלקן, יש יתרונות מיגון לעומת בתים פרטיים. בדר"כ מספר הכניסות האפשריות לדירה הוא קטן יותר.

1. עשו סיור מסביב לבניין בכדי להכיר את השטח החיצוני של הבית שלכם. אנו מתייחסים בסיור לחלונות הבית ולגישה אליהם. בקומות נמוכות ואף גבוהות יותר, שימו לב אם ישנם נישות או בליטות בקיר, עצים גובלים, חפצי נוי או כל דבר המאפשר גישה קלה יותר אל חלונות הבית. אם יש אפשרות להוריד או להרחיק אותם, עשו זאת. אם לא, מגנו את החלונות באמצעים העומדים לרשותנו היום: סורגים, מנעולים, חיישני אזעקה ועוד. בכלל, בדירות מומלץ מאוד להתקין סורגים. בגלל גובהם הרב מהקרקע, הסורגים מונעים אפשרות לתאונות נפילה קטלניות ומוסיפים בטחון ובטיחות.

2. דלת הכניסה לבית. לצערנו, בדירות, חלק ניכר מהפריצות מבוצעות דרך דלתות הכניסה אל הבית. לעיתים אני משתומם נוכח העובדה כי אדם משקיע כל כך הרבה בביתו, אך במיגונו הוא חוסך כל שקל.
אכניס אתכם לדקה לראשם של הפורצים והגנבים למיניהם המסתובבים בבנייני המגורים ומחפשים טרף קל לחדור אליו.
כשגנב נכנס אל הבניין שלכם, בשלב הראשון העיניים והאוזניים שלו עושות את מרבית העבודה. הוא עובר דירה דירה ומחפש את הדירה הכי קלה לפריצה. ככל שדלת תהיה פחות ממוגנת או שהמנעול המורכב עליה יהיה פשוט יותר וקל יותר לפריצה, כך הדבר יקרוץ לגנב. הוא ייבחר את הדלת הנכונה, ייפתח את אוזניו לשמוע אם אין רעשים בבית, ידפוק או יצלצל בדלת. וברגע שיהיה בטוח שאין איש בדירה, יפרוץ אליכם פנימה.
ישנן דלתות שהמנעול המותקן עליהן נפרץ תוך 3 שניות בעזרת פלייר פטנט שעולה 20 שקל.
וישנן דלתות אשר גנב לא יתחיל להתעסק איתן בכלל. נניח דלת פלדה או דלת פלדלת במונח העממי, המותקן עליה מנעול רב בריחי איכותי המתוכנן לעכב גנב בפריצה בקידוח, אותו מכסה מגן צילינדר נגד קידוח. בנוסף לדלת יש מנעול עליון, הנקרא מנעול כספת, או דומים לו. וכל הסיפור המיגוני הזה עולה מעט מאוד. הרבה פחות מאזעקה, או מטלויזיה.

מומלץ מאוד בכניסה לבית אליו עברתם:

– להחליף את הצילינדרים כדי למנוע מצב שמפתחות הבית שלכם מסתובבים בכל רחבי העיר. בו בזמן לבחור באמצעות איש מקצוע את הצילינדר עם רמת המיגון המתאימה לכם.
– להחליף קוד לאזעקה או לקודן הדלת במידה וקיימים.
– לבדוק את אמצעי המיגון לחלונות: סורגים, מנעולים, בריחים וכדומה. במידה ויש צורך לתקן, תקנו.

לייעוץ חינם

אל תהסס/י להתקשר 24/7

לחץ לחיוג: 077-7170100